UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

25.06.2019

19 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019, na której gościliśmy: Jerzego Ryzińskiego Wójta Gminy Sochocin, Stanisława Kwiatkowskiego Przewodniczącego Rady Gminy Sochocin, Ks. Kanonika Czesława Stolarczyka proboszcza parafii Sochocin, panią Elżbietę Krauze Sekretarz Gminy Sochocin, panią Agnieszkę Orzepowską Kierownika wydziału administracji i edukacji, panią Monikę Makowską Chojnacką Przewodnicząca Rady Rodziców SPiG, panią Małgorzatę Kaliszewską Przewodnicząca Rady Rodziców  PS  oraz panią Urszulę Świercz wicedyrektora szkoły.

Gospodyni uroczystości, pani Beata Grabarczyk-Tomaszewicz Dyrektor PZSiPS w Sochocinie, powitała gości, nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz uczniów, dla których był to zapewne bardzo radosny czas, czas zbliżających się wakacji. Spotkaliśmy się w hali sportowej, aby podsumować dobiegający końca rok szkolny 2018/2019.

więcej...

PAMIĘTAJMY DOBRO ZAWSZE POWRACA

21.06.2019

Klub Wolontariatu wraz z końcem roku szkolnego 2018/2019 zakończył zbiórkę makulatury, która została przekazana Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku. Akcja prowadzona w naszej szkole przyczyniła się do budowy studni głębinowej w Kamerunie. Zainteresowanie całej społeczności szkolnej było ogromne. Cieszymy się niezmiernie, że tak wielu ludzi pragnie pomagać oraz jednocześnie chce odpowiednio gospodarować tym surowcem wtórnym.

Opiekunowie Klubu Wolontariatu

 

więcej...

WSPOMINAMY UPRAGNIONĄ WYCIECZKĘ!

18.06.2019

14 maja 2019 r. uczniowie klas III gimnazjum i VII wraz z opiekunami – p. Katarzyną Giranowską – Kopeć, p. Danutą Maćkiewicz, p. Marzeną Wojciechowską i p. Robertem Niepytalskim, wyjechali na kilkudniową wycieczkę w Tatry. Początek naszej wyprawy był nieco pechowy, ale kiedy udało nam się wystartować spod szkoły, wszystkim poprawiły się humory. Mimo, że podróż była ciężka i żmudna, wszyscy nie mogli się doczekać, kiedy ujrzymy upragnione góry. Dotarliśmy do ośrodka w Murzasichle ok. godziny 19:00 bardzo zmęczeni. Wypakowaliśmy swoje bagaże i zeszliśmy na kolację. Cały dzień spędziliśmy w drodze, więc każdy marzył o ciepłej kąpieli i odpoczynku we własnym pokoju.

więcej...

OGŁOSZENIE

10.06.2019

W związku z wysoką temperaturą panującą na zewnątrz oraz w pomieszczeniach szkolnych ustalono, że w najbliższych dniach zajęcia szkolne odbywać będą się wg wersji skróconej (lekcja 35 minut). W związku z tym:

O godz. 11.30 – odwóz klas I – III

O godz. 13.05 – odwóz po 7 godzinie lekcyjnej

O  godz. 13.45 – odwóz po 8 godzinie lekcyjnej

Świetlica szkolna będzie czynna do czasu odbioru ostatniego ucznia.

więcej...

KLUB WOLONTARIATU POMAGA PSOM ZE SCHRONISKA W NOWEJ WRONIE

10.06.2019

Konkurs "Życie zwierząt w Nowo Wrońskim schronisku" został zorganizowany przez dwie wolontariuszki z klasy III A Gimnazjum w Sochocinie - Dorotę  Gburzyńską i Kamilę Sokołowską. Chętne osoby mogły napisać opowiadanie lub wiersz na temat naszych kochanych czworonogów. Na wyróżnienie zasłużyły dwie najciekawsze prace: Pauliny Wiśniewskiej - uczennicy klasy VI a oraz Nikoli Chumięckiej - uczennicy klasy V a. Jako prawdziwe miłośniczki psowatych zdobyły nagrody za najlepsze opowiadanie oraz wiersz. Prace konkursowe trafią do biblioteki szkolnej jako pamiątka. W ramach działania zbierano także karmę dla podopiecznych schroniska. Z całego serca dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału i zachęcamy do uczestniczenia w podobnych akcjach.

Opiekunowie Klubu Wolontariatu

 

więcej...