Tydzień Wychowania w naszej szkole

Obchody dnia patrona dzieci i młodzieży w Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie zostały połączone z ogólnopolskim Tygodniem Wychowania, ale także w ten uroczysty sposób zainaugurowano Rok Wychowania.

Wychowanie młodego człowieka, który będzie tworzył przyszłość, jest troską nie tylko rodziców, czy nauczycieli, ale całego społeczeństwa. W związku z tym katecheci – p. Dorota Goździewska, p. Małgorzata Marchel i ks. Marcin Zboiński przeprowadzili katechezy okolicznościowe, podczas których w sposób szczególny podkreślali konieczność poszukiwania przez młodych ludzi wzorców do naśladowania.

Na zakończenie Tygodnia Wychowania pani Dorota Goździewska i ks. Marcin Zboiński wraz z uczniami przygotowali apel poświęcony patronowi dzieci i młodzieży - św. Stanisławowi Kostce. Uroczystość odbyła się 16 września 2011 r. Św. Stanisława Kostkę przedstawiono jako wzór posłuszeństwa wobec Boga, ale także jako młodego chłopca, który poświęcając własne zdrowie uparcie dąży do wyznaczonego celu i osiąga świętość.

Przekaz słowny dopełniła wymowna dekoracja oraz występ solistów i chóru przygotowanego przez p. Włodzimierza Zwierzchowskiego. Przesłanie podkreślono modlitwą w intencji dobrego wychowania młodego pokolenia, którą poprowadził ks. Marcin Zboiński. Na koniec zabrała głos pani dyrektor Beata Grabarczyk – Tomaszewicz, zachęcając, by Tydzień Wychowania był kontynuowany do końca roku szkolnego, ponieważ wychowanie jest działaniem długoterminowym, ciągłym.

Dorota Goździewska

Ks. Marcin Zboiński