ŚWIĘTA MAJOWE

W dniu 20 maja 2016 roku odbył się konkurs wiedzy historycznej Dwoje z dwunastu - „Znasz - li ten kraj?” z okazji Świąt Majowych (2 maja, 3 maja, 9 maja). Uczestnikami byli uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i klas I – III gimnazjum. Organizatorem uroczystości był Zespół Humanistyczny Gimnazjum. Za przebieg i organizację uroczystości odpowiedzialni byli nauczyciele: p. Anna Buras, p. Anna Sobutka, p. Lilla Kwiatkowska, p. Małgorzata Makowska, p. Dorota Goździewska, p. Włodzimierz Zwierzchowski oraz p. Barbara Kochanowska.

więcej...

ŚWIĘTO KOBIET

Dnia 08 marca 2016 r. o godz.8.30 w hali sportowej w Sochocinie odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Hala była udekorowana, w połowie wisiał granatowy materiał, a na nim widniał napis „Dzień Kobiet”. Na początku uroczystości uczeń klasy III gimnazjum Łukasz Dumański złożył życzenia wszystkim nauczycielkom, pracownicom i uczennicom. Następnie skierował miłe słowa do naszej pani dyrektor Beacie Grabarczyk-Tomaszewicz, z okazji imienin złożył życzenia i wręczył piękny bukiet kwiatów, a my zaśpiewaliśmy ”Sto lat”. W dalszej części apelu uczniowie wykazali się swoimi zdolnościami artystycznymi. Piosenki zaśpiewali Alan Antoniak, Bartosz Adamkiewicz, Maciek Święcki, Wiktoria Pniewska oraz chór szkolny. W kolejnej części zaprezentowały się uzdolnione tanecznie uczennice gimnazjum. Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim mężczyznom za pamięć  i uczczenie kobiecego święta.

więcej...

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH, CZYLI PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA 2015/2016

Być starszym, to marzenie dzieci,

A przecież czas tak szybko leci,

Mija godzina za godziną,

nim się obejrzysz rok przeminął…

Co prawda do zakończenia roku szkolnego oczywiście, pozostało jeszcze trochę czasu, ale nadeszła pora oceny osiągnięć na półmetku. 29 stycznia 2016 r. w hali sportowej odbył się apel podsumowujący pracę w I półroczu. Spotkanie prowadziła pani wicedyrektor Urszula Świercz, która zebranych przywitała tymi słowami: „Nie tak dawno wypoczęci i z wielkimi planami dotyczącymi nauki witaliśmy się z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Szybko minęło kilka miesięcy i przyszedł czas na podsumowanie Waszych osiągnięć w I półroczu roku szkolnego 2015/2016.”

więcej...

AKCJA "DZIECI DZIECIOM" 2015

W tym roku szkolnym akcja "Dzieci Dzieciom", która już kilka lat temu weszła na stałe do tradycji szkolnej, zakończyła się ogromnym sukcesem. Pomaganie innym nie jest obce naszym dzieciom i młodzieży. Uczniowie Szkoły Podstawowej (klasy III-VI) oraz gimnazjum wraz z rodzicami, szczerze zaangażowali się, włożyli ogrom pracy i serca w przygotowanie stoisk. Każda klasa zadbała o liczne atrakcje tj.: loterie, słodkie przekąski, ciasteczka, desery, tosty, owoce i soki. Wszystkie serwowane produkty spożywcze były wysokiej jakości i bardzo zdrowe. Działaniami akcji kierowali: dyrekcja szkoły, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, opiekunowie Szkolnego Koła PCK.

więcej...

CUD BETLEJEMSKIEJ NOCY

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. W tym roku również dnia 22 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w hali sportowej, pięknie udekorowanej przez panie: Barbarę Kochanowską, Agnieszkę Oliszewską i Sylwię Grabowską, zebrali się: Dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O doznania słuchowe zadbali zdolni uczniowie z klas III SP oraz wokaliści z klas IV i Va. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach pokazały scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, królów, dzieci oraz aniołów. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami w wykonaniu chórzystów. Przygotowania trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: p. Marii Daleckiej, p. Anety Perczyńskiej i p. Doroty Goździewskiej. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców wywarło duże wrażenie i poruszenie. 

więcej...