Szkolne jasełka

Jasełka to widowiska wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich główną treścią jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. W naszej szkole są one już przygotowywane od wielu lat i stały się ważną częścią naszej szkolnej tradycji. 5 stycznia 2012 roku o godzinie 9.50 w hali sportowej przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści mieli możliwość obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas IV i V.

Tegoroczną inscenizację przygotowały panie: Anna Sobótka, Małgorzata Stępkowska-Olewnik i pani Małgorzata Marchel. O scenografię zadbały panie: Agnieszka Oliszewska, Barbara Kochanowska, Sylwia Grabowska i Izabela Gajewska. Pomagali im uczniowie klasy I gimnazjum, którzy wykonali płonące ognisko oraz słomianą szopkę, w której narodził się nasz Zbawiciel. Jasełka nosiły tytuł „Nadzieja betlejemskiej nocy”. Rolę Maryi i Józefa odegrali Aleksandra Gajewska i Łukasz Smardzewski. Królem Kacprem był Hubert Kopczyński, Melchiorem Damian Śmigrodzki, a Baltazarem Karol Wiktorowicz. W czasie pierwszych występów w rolę króla Baltazara wcielił się Paweł Dobaczewski. Niestety problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na ponowne pojawianie się na scenie. Aniołami zapowiadającymi przyjście na świat Zbawiciela były: Marta Żółtowska, Ola Oporska, Wiktoria Pniewska, Wiktoria Rachuba. Pasterzami byli Mateusz Żulewski i Tomasz Tomaszewski. Historię przyjścia Jezusa na świat przedstawili: Aleksandra Mączyńska, Angelika Grabowska, Beata Sawicka, Dawid Jędrzejak, Dominik Klepczyński, Jakub Piątkowski, Julia Dołęgowska, Michał Kozaczkiewicz, Patrycja Kruszewska, Weronika Zwierew i Wiktoria Rachuba. Spektakl uświetniły śpiewające dziewczęta ze szkolnego chóru pod kierunkiem pana Włodzimierza Zwierzchowskiego. Zaprezentowały one najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Młodzi artyści wystąpili także na wielu przedświatecznych uroczystościach m.in. konwencie wójtów i burmistrzów powiatu płońskiego, na spotkaniu opłatkowym dla pracowników Urzędu Gminy Sochocin, dla emerytów i kombatantów, dla ochotniczej straży pożarnej, sportowców, orkiestry dętej.

Widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami, a pani dyrektor Beata Grabarczyk-Tomaszewicz serdecznie podziękowała  i pogratulowała występu uczniom, którzy mimo młodego wieku podołali trudnemu zadaniu.

Paulina Kopczyńska  kl.IIB Gim.