ŚLUBUJEMY

"Będziemy swoją nauką i zachowaniem przynosić zaszczyt i radość rodzicom, nauczycielom oraz naszej ojczyźnie”.

25 września 2013 r. w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Sochocinie. Pierwszoklasiści w obecności dyrektor szkoły – p. Beaty Grabarczyk-Tomaszewicz i wicedyrektorów p. Sylwii Nowickiej i p. Izabeli Gajewskiej oraz wychowawców, rodziców i zaproszonych gości, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Pierwszaki zostały przygotowane przez wychowawczynie klas – panią Marię Dalecką i panią Anetę Perczyńską.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Recytowali oni wiersze i śpiewali piosenki, których sumiennie uczyli się przez pierwsze tygodnie swojego pobytu w szkole. Pierwszakom dzielnie pomagali uczniowie starszych klas.

Następnie w obecności wszystkich zgromadzonych złożyli uroczyste przyrzeczenie, a pani dyrektor Beata Grabarczyk-Tomaszewicz pasowała każdego na ucznia. Z rąk pani wicedyrektor Sylwii Nowickiej pierwszoklasiści otrzymali pierwszy dokument w życiu – legitymację szkolną.

Na pamiątkę tej ważnej uroczystości uczniowie otrzymali prezenty ufundowane przez Radę Rodziców i kolegów z klas III. Wychowawczynie wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy.