ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE!

W tym roku dzień 03 października 2014 to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 59 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie. Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość ślubowania odbyła się w hali, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje programy artystyczne. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

„Ślubuję uroczyście!
Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły.
Będę szanował swoich nauczycieli,
przełożonych i rodziców.
Będę uczył się tego co piękne.
Będę kochał swoją Ojczyznę.”

Następnie uczniowie zostali pasowani przez panią Dyrektor i Wicedyrektor Szkoły na ucznia Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie, przy pomocy symbolicznego ołówka. Uczniowie klas trzecich powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swą pomoc w razie trudności. Wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, trzecioklasiści zakładki do książek, a rodzice niespodziankę w postaci notatników i długopisów. Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie.