ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

2 października 2012 r. w murach naszej szkoły odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli zaproszeni goście: wójt gminy Sochocin – p. Anna Zwierzchowska, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Karolina Bilińska, wychowawczynie uczniów z  przedszkola – p. Joanna Załęcka i p. Patrycja Włodarska, nauczyciele I etapu edukacyjnego, rodzice, uczniowie klas II i III. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych – p. Grażyna Podgórska i p. Bożena Włodarska.

Pierwszoklasiści przedstawili przygotowany specjalnie na tę okazję  program artystyczny. Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły – p. Beata Grabarczyk-Tomaszewicz. Z rąk pani wicedyrektor Sylwii Nowickiej uczniowie otrzymali legitymacje szkolne. Po części oficjalnej, po życzeniach, wychowawczynie wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy. Uczniowie otrzymali również upominki od Rady Rodziców i uczniów klas trzecich.

Przed pierwszoklasistami sześć lat wytężonej nauki. Życzymy samych sukcesów!