PASOWANIE NA ŚWIETLICZANINA

Dnia 15 listopada 2013 roku zgodnie z tradycją odbyło się Pasowanie na świetliczanina uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej, którzy we wrześniu po raz pierwszy przekroczyli próg świetlicy. Przez pierwsze dwa miesiące dzieci zapoznawały się z tym miejscem i zasadami tu obowiązującymi. Dopiero po upływie kilku tygodni opiekunowie uznali, że są one gotowe, aby złożyć przysięgę przestrzegania zasad obowiązujących w świetlicy szkolnej. Zanim to jednak nastąpiło pierwszaki musiały zdać „egzamin” przygotowany przez starszych kolegów.

Dzieci miały za zadanie rozwiązać zagadki przyrodnicze, jak również przejść przez trzy próby:

- próba smaku – z zawiązanymi oczami dzieci musiały rozpoznać po smaku jaki to owoc lub warzywo.

- próba siły – zadanie polegało na jak najszybszym zgnieceniu balonika.

- próba wygimnastykowania języka -  zadaniem dzieci było powtórzenie trudnych wyrazów, np. Szczebrzeszyn, trzmiel, chrząszcz, czy w czasie suszy szosa sucha.

Starsi koledzy sprawdzili też, czy dzieci dobrze znają regulamin świetlicy oraz przypomnieli pierwszoklasistom, dlaczego warto używać słów: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam” – czyli tzw. magicznych słów.

Wszystkie dzieci poradziły sobie znakomicie i złożyły przysięgę. Obiecały, że będą zawsze uśmiechnięte, koleżeńskie oraz będą dbać o świetlicę jak o własny dom.

Po złożonej przysiędze Panie wicedyrektor – Urszula Świercz i Izabela Gajewska wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość przygotowali nauczyciele świetlicy: p. Małgorzata Woźniak, p. Zofia Daniszewska, p. Agnieszka Oliszewska, p. Robert Niepytalski.