PASOWANIE NA CZYTELNIKA

7 listopada 2013 roku (czwartek) w świetlicy szkolnej o godzinie 9.00 odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika. Bohaterami imprezy byli uczniowie klas I a i I b Szkoły Podstawowej. Spośród zaproszonych gości w wydarzeniu tym uczestniczyła wicedyrektor szkoły pani Sylwia Nowicka. Uczennice klasy I a i II a gimnazjum pod kierunkiem pani Elżbiety Kupniewskiej – Makówki przygotowały część artystyczną. W roli Królowej Książek wystąpiła A. Mączyńska, Kopciuszkiem była J. Kopeć, w rolę Plastusia wcieliła się D. Naim, Pipi Pończoszankę zagrała J. Karpińska, a A. Kujawska była Dziewczynką z zapałkami. W roli wróżki wystąpiła J. Smolińska. Zagadki prezentowały N. Giranowska i O. Gierkowska.

Pierwszoklasiści rozpoznawali bohaterów bajek, odgadywali zagadki, składali przyrzeczenie Książce i zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Dla upamiętnienia tego wydarzenia dzieci otrzymały piękne zakładki do książek, Prośby książek, aby zawsze pamiętały jak należy z nich korzystać oraz pyszne słodycze. Fundatorami upominków była Rada Rodziców. Dekoracje na tę uroczystość przygotowała pani Dorota Goździewska. Na zakończenie pani Elżbieta Kupniewska – Makówka ogłosiła konkurs plastyczny na ilustrację do baśni H. CH. Andersena oraz zaprosiła do wspólnego czytania bajek.

Bibliotekarz: Elżbieta Kupniewska-Makówka