KONKURS WIEDZY O PATRONIE

29 kwietnia 2015 r. w godzinach popołudniowych odbył się konkurs wiedzy o patronie. Został on przygotowany przez klasy IV oraz wychowawczynie: p.A.Kapelę i p.S.Nowicką oraz nauczyciela historii p.G.Rybicką. Do udziału w konkursie zostali także poproszeni rodzice czwartoklasistów. 22 kwietnia odbył się I etap konkursu. Czwartoklasiści wcześniej zapoznali się z opracowanymi materiałami o mjrze Henryku Sucharskim i przystąpili do napisania testu. Uczniowie, którzy go najlepiej napisali zakwalifikowali się do kolejnej rundy. A byli to uczniowie klasy IVa: Natalia Bilińska, Jan Boski, Mateusz Pajewski oraz  uczniowie klasy IVb: Karolina Klimkiewicz, Zuzanna Pociopa i Julia Urbańska.

W II etapie uczniowie odpowiadali na pytania o podwyższonym stopniu trudności. Pytania dotyczyły życia i działalności patrona oraz faktów historycznych związanych z II wojną światową i obroną Westerplatte. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania oraz zmierzyli się z zadaniami praktycznymi np.: praca z mapą, słownikiem. W zdobyciu punktów w ostatniej rundzie pomogli rodzice zawodników, którzy chętnie wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach. Nie zabrakło także pytań dla publiczności i drobnych nagród.

Po zaciętej walce zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu: I miejsce Natalia Bilińska, kl. IV a,  II miejsce – Jan Boski, kl. IV a, III miejsce – Zuzanna Pociopa,  kl. IV b.

Gratulujemy wspaniałej rywalizacji i wiedzy o patronie.