I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM-AKCJA DZIECI DZIECIOM 2014

Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Wokół panuje radość, a zarazem wewnętrzny spokój. To  czas, w którym przede wszystkim myślimy o innych, a nie o sobie. Kierujemy się sentencją: „Człowiek nie jest wielki przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi.” W naszej szkole tradycją stała się przedświąteczna akcja „Dzieci Dzieciom”, która w tym roku odbyła się w dniach 4-5 grudnia w hali sportowej. Jest ona niezwykła, gdyż jej głównym przesłaniem  jest niesiona wokół pomoc. Uczniowie Szkoły Podstawowej (klasy III-VI) oraz uczniowie gimnazjum wraz z rodzicami, szczerze zaangażowali się i włożyli w to  dużo serca. Każda klasa przygotowała fanty, słodkie przekąski, ciasteczka, desery, tosty,  które  przez kilka godzin były sprzedawane w hali sportowej. Do udziału w loterii włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na paczki dla najuboższych dzieci z naszej szkoły.

To niebywale piękne, że w codziennym pędzie życia potrafimy się zatrzymać i pomyśleć o wartościach nadrzędnych kształtujących prawdziwą ideę Świąt Bożego Narodzenia. Umiemy dostrzec  potrzeby ludzi, którzy otaczają nas w codziennym życiu i podjąć próbę, wywołania uśmiechu na ich twarzy.

Działaniami akcji kierowali: dyrekcja szkoły, opiekunowie i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, opiekunowie Szkolnego Koła PCK.