Gminny Konkurs Poezji i Piosenki w Języku Obcym

W piątek, 11 maja 2012 r. w murach naszej szkoły, odbył się Gminny Konkurs Poezji i Piosenki w Języku Obcym. Konkurs ten, zorganizowany przez zespół nauczycieli języków obcych uczących w naszej szkole, ma swoją tradycję, bowiem odbywa się już po raz ósmy. Głównym jego celem jest promownie nauki języków obcych oraz wyłonienie młodych talentów artystycznych. W tym roku szkolnym do rywalizacji, oprócz uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz z Publicznego Gimnazjum w Sochocinie, przystąpili również uczniowie z ościennych szkół w Smardzewie i Kołozębiu.

Uczniowie konkurowali w trzech kategoriach: piosenka, recytacja i inscenizacja, w wybranym przez siebie języku obcym tzn. języku angielskim, języku niemieckim lub języku rosyjskim. Jury oceniało występy młodych artystów pod względem poprawności językowej, sposobu prezentacji oraz pod względem ogólnego wrażenia artystycznego. Nasz konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest bardzo duża grupa uczniów, która przystąpiła w tym roku do tego turnieju. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach, otrzymali atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Kategoria: piosenka

I miejsce - Aleksandra Bednarska kl. IIIA, Natalia Ryczkowska kl. IIIC - Publiczne Gimnazjum w Sochocinie

II miejsce - Iwona Strubczewska, Paulina Żółtańska, Agata Wasiak  kl. IIIB - Publiczne Gimnazjum w Sochocinie

III miejsce - Aleksandra Gajewska, Wiktoria Banasiak  kl. IVa - Szkoła Podstawowa w Sochocinie