Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Dzień Kobiet w Polsce był obchodzony na szeroką skalę, jako święto państwowe, w okresie PRL-u. Obecnie w naszej szkole też nie zapominamy o tym święcie i 8 marca 2012 roku w hali sportowej o godzinie 9:30 uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej i przedszkola mieli możliwość obejrzenia akademii. Spektakl nosił tytuł "Koncert dla Ewy".

Organizatorami przedstawienia była pani Anna Sobótka - polonistka i założyciel szkolnego kółka teatralnego "Animagia" oraz pan Włodzimierz Zwierzchowski - nauczyciel muzyki i plastyki. Dekorację przygotowały pani Agnieszka Oliszewska i pani Barbara Kochanowska. Dominika Banaszewska, Klaudia Ceglarz, Klaudia Czarnecka oraz Natalia Ryczkowska rozpoczęły uroczystość i zaśpiewały utwór pt.”Powróćmy jak za dawnych lat". Potem Natalia Ryczkowska zaśpiewała piosenkę "Czy ten pan i pani”. Następnie Krystian Śledź wykonał utwór pt."Umówiłem się z nią na dziewiątą". W czasie koncertu Klaudia Ceglarz zaśpiewała piosenki pt."Miłość ci wszystko wybaczy" oraz "Wielka miłość". Następnie wszystkie dziewczęta zaśpiewały utwór pt. "Zakochani są wśród nas", a tańczyli Dorota Pisarzak i Łukasz Zmysłowski. Paulina Bober, Piotr Sobczyński i Aleksandra Ziemińska zaprezentowali scenkę kabaretową pt. "Nerwowy poranek". Do utworu pt. "Przetańczyć z tobą chcę całą noc" zatańczyli Sandra Muchowska i Jakub Piątkowski, a piosenkę tę zaśpiewały Klaudia Czarnecka i Natalia Ryczkowska. W skeczu pt. "Oświadczyny" udział wzięli Krystian Śledź i Arkadiusz Więckowski. Na koniec Klaudia Czarnecka wykonała utwory pt. "Czas nie będzie na nas czekał" oraz "Wspomnij mnie".

Uroczystość zakończyła się o godzinie 10.25. Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. Wszyscy zachwyciliśmy się pięknymi strojami wokalistek. Dzięki zabawnym scenkom kabaretowym na twarzach wszystkich pań zagościł uśmiech. Akademię uważam za udaną. Sądzę, że w naszej szkole powinno być więcej takich przedstawień, gdyż jest to idealna okazja do zaprezentowania zdolności wokalnych, aktorskich i tanecznych naszych uczniów.

Na koniec akademii rozstrzygnięte zostały dwa konkursy. Jeden z nich odbywał się w naszej szkole po raz pierwszy. „Potyczki teologiczne” wygrali uczniowie klasy IIIA: Anna Sobczyńska, Aleksandra Ziemińska i Łukasz Zmysłowski. Drugie miejsce zajęła klasa IIIB, natomiast trzecie klasa IIA. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy i upominki.

Paulina Kopczyńska  kl.IIB Gim.