DZIECI DZIECIOM 2012

W Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, w grudniu, od wielu już lat, organizowana jest akcja charytatywna Dzieci Dzieciom. Wokół nas jest wielu maluczkich, dla których Święta Bożego Narodzenia nie często są symbolem radości. Wspólnie możemy dołożyć starań, by uśmiech pojawił się na ich twarzach. W roku bieżącym akcja „I ty możesz zostać świętym Mikołajem” odbywała się w dniach 4 i 6 grudnia. Organizatorami tego przedsięwzięcia były: Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Sucharskiego i Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego. Działaniami akcji kierowali: dyrekcja szkoły, opiekunowie i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, opiekunowie Szkolnego Koła PCK. W akcję zaangażowali się również rodzice naszych uczniów.

W hali sportowej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła PCK zorganizowali kiermasze przedświąteczne.

Dzieci mogły zjeść pyszne smakołyki, zabrać do domu wymarzoną przytulankę, przywitać się z Mikołajem, który z okazji swoich imienin rozdawał wszystkim dzieciom słodkie prezenty. Wśród klas III-VI  szkoły podstawowej najlepszymi przedsiębiorcami, którzy zgromadzili największą ilość funduszy okazały się: kl.Va-298,50; IIIb-193,33; VIb-181,00. W sumie szkoła podstawowa zebrała-1389,91. Gimnazjum przeprowadziło  akcję w  czwartek 6 grudnia, suma datków wyniosła-1077,40. Najwięcej pieniędzy zebrała klasa IIIC-214,00, IA-213,30, IB-202,20. Łącznie udało nam się zebrać 2467,31 zł na szczytny cel. Pragniemy pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

8 grudnia 2011 r. z inicjatywy Urzędu Gminy Sochocin, Gminnego Ośrodka Kultury, GKRPA w Sochocinie, Placówek Oświatowych z terenu Gminy Sochocin  zorganizowano „Mikołajki na Rynku”. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała wójt Gminy Sochocin–pani Anna Zwierzchowska wraz z zastępcą wójta-panem Jerzym Ryzińskim. Program obejmował występy najmłodszych dzieci–przedszkolaków i uczniów klas I – III, których do repertuaru muzycznego przygotowali wychowawcy. Ponad to zorganizowano kiermasze ze świątecznymi, ręcznie wykonanymi przez  przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli stroikami, kartami i innymi świątecznymi ozdobami. Pyszne ciasteczka oferowały panie z Koła emerytów. Odbyła się również kwesta PCK i przejażdżka bryczką z „Królową Śniegu”. Konferansjerkę na scenie prowadzili nauczyciele naszej szkoły-p. Anna Sobótka i p. Rafał Czeremański.

W wyniku podjętych działań charytatywnych, ogromnego zaangażowania rzeszy ludzi o wielkim sercu (dorosłych i dzieci) podczas imprezy na sochocińskim rynku udało nam się pozyskać kwotę 1854,75 zł z przeznaczeniem na paczki świąteczne oraz pomoc dzieciom potrzebującym wsparcia materialnego.

Wszystkim darczyńcom, ofiarodawcom, ludziom, którzy potrafią dzielić się z innymi gorąco i szczerze dziękujemy.

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Elżbieta Kupniewska-Makówka