BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA

W naszej szkole uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej weszła na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. W tym roku szkolnym pasowanie zostało zorganizowane w dniu 27 listopada. Impreza odbyła się w świetlicy szkolnej. W uroczystości bardzo ważną rolę odegrały uczennice Szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki oraz uczniowie - aktorzy klasy VIb.

Członkinie KPB przewodniczyły uroczystości, pomagały w przeprowadzeniu konkursów i w pasowaniu na czytelnika, wręczały zakładki do książek i słodycze. Cały program trwał około godziny i obok elementów dydaktyczno - wychowawczych zawierał elementy rozrywkowe. Uczniowie klasy VIb recytowali wiersze J. Brzechwy "Skarżypyta", Samochwała", J. Tuwima "Zosia - Samosia", J. Huszczy "Skargi książki". Zaprezentowali baśń pt. "Kopciuszek" w postaci przedstawienia teatralnego ze współczesnym wesołym zakończeniem oraz dwie scenki z życia Pchły Szachrajki z utworu J. Brzechwy. Pierwszoklasiści aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zagadek nawiązujących do wysłuchanych wierszy i obejrzanych inscenizacji.

Chodziło o stworzenie widowiska z udziałem najmłodszych. Głównym celem tak przemyślanego programu było przyciągnięcie uczniów klas pierwszych do biblioteki szkolnej.

Nad całością uroczystości czuwała pani Lilla Kwiatkowska.