ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

14.10.2019

5 października nasza szkoła wzięła udział w IX edycji akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.  Koordynatorem szkolnym była p. Katarzyna Grablewska, nauczycielka matematyki. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Było to ciekawe szkolne wydarzenie. Najpierw przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: Hasło dnia, Marmur oraz Matematyczne spacery. A potem  sprawdzenie tabliczkowej wiedzy podczas egzaminów. Starsze Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia młodszych kolegów oraz dorosłych. Wszyscy, którzy zdali pomyślnie egzamin otrzymali odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia, Certyfikat oraz ocenę bardzo dobrą z matematyki.

Uczniowie klasy trzeciej  bawili się kartami Grabowskiego i grali  również w gry wg pomysłu Andrzeja Grabowskiego z tabliczką mnożenia: Piotruś Matematyk i Loterię. Starsi rozwiązywali szyfry, zagadki, krzyżówki -  wszędzie była tabliczka mnożenia.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!!!