SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

22.10.2019

17 października bieżącego roku w godzinach 10-12 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dla uczniów z dietetykiem klinicznym panią Magdą Stefaniak. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach działań profilaktycznych szkoły w trosce o zdrowy rozwój naszych uczniów, prowadzenie zdrowego trybu życia jako inwestycji w przyszłość bez obciążeń i uzależnień. W I części udział wzięli uczniowie z klas IV-V. Pani dietetyk w rozmowie z młodszymi dziećmi skupiła się na szkodliwości słodkich, gazowanych napojów i słodyczy i konsekwencjach ich spożywania. W rozmowie ze starszymi klasami VI-VIII tematem wiodącym były zaburzenia odżywiania, czyli Anoreksja i Bulimia. Uczniowie poznali przyczyny i skutki tych chorób. Wypowiedzi pani Magdy były bardzo wiarygodne, oparte na doświadczeniu lekarskim, konkretnych przypadkach jej podopiecznych. Uczniowie byli żywo zainteresowani tematem rozmowy. Niektóre dziewczęta zostały po spotkaniu, by indywidualne porozmawiać z panią dietetyk. Właściwe odżywianie to  bardzo ważne zagadnienie w życiu każdego człowieka. Od niego, w dużej mierze, zależy nasze zdrowie i długie życie w przyszłości.

Koordynator do spraw promocji zdrowia

Elżbieta Kupniewska-Makówka