Symbole narodowe

W maju 2012 roku, w ramach realizacji tematu kompleksowego "Symbole narodowe" przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce. Celem jej było zaznajomienie dzieci z miejscowymi instytucjami użyteczności społecznej: Urzędem Gminy, Urzędem Pocztowym, Ośrodkiem Zdrowia,Ochotniczą Strażą Pożarną. Dzieci odwiedziły także Grób Nieznanego Żołnierza znajdujący się na cmentarzu parafialnym oraz zabytkowy, neogotycki kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Sochocinie.

Podczas zajęć dzieci słuchały hymnu Polski, legend związanych z historią Polski oraz własnoręcznie wykonały symbole narodowe, które zostały wyeksponowane w salach. 9 maja 2012 roku przedszkolaki uczestniczyły w akademii pt. "Majowa podróż" przygotownym przez młodzież szkolną pod kierunkiem pani Anny Sobótki i pani Sylwii Nowickiej z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dnia Europy. Dzięki temu dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat historii i tradycji narodowych.