Ratujemy i uczymy ratować

W ramach programu "Zdrowie to nasz przyjaciel" w przedszkolu odbyły się spotkania dzieci z koordynatorkami programu "Ratujemy i uczymy ratować" z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pierwsze spotkanie z panią Marią Dalecką miało miejsce 24 lutego 2012 r. W zajęciach brały udział grupy przedszkolne: 4,5,6-latków. W drugim spotkaniu 28 lutego 2012 roku pod kierunkiem pani Ewy Wlazło szkoliły się  5 i 6 - latki (wychowankowie pani J. Pociopy i J. Załęckiej).

Dzięki pomocom przekazanym przez WOŚP: filmy, fantomy "Ania" przedszkolaki w łatwy i przystępny  sposób mogły zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędna do prawidłowego działania w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Dzieci zapoznały się z podstawowymi czynnościami ratującymi życie, takimi jak: sprawdzanie przytomności, oddechu, wezwanie pomocy w prawidłowy sposób, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej, łańcuch przezycia.Wszystkie dzieci były zainteresowane i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.