"Asertywne ranki"

W roku szkolnym 2011/2012 w naszym przedszkolu realizowany jest program edukacji artystycznej "Asertywne ranki". Ma on na celu rozwijanie możliwości i uzdolnień artystycznych dzieci, obejmuje główne dziedziny ich aktywności: plastyczną, teatralną i muzyczno-ruchową. Zajęcia organizowane są raz w miesiącu w godzinach od 10.00 do 11.00. Tego dnia każde dziecko ma możliwość swobodnego wyboru zajęć, w których chciałoby uczestniczyć. Dnia 16 marca 2012 roku w ramach programu "Asertywne ranki" na zajęciach plastycznych gościliśmy artystę-malarza pana Stanisława Prokopczyka.

Nasz gość przybliżył dzieciom zwyczaje i tradycje wielkanocne panujące w polskich domach, zaprezentował piękne, własnoręcznie wykonane palemki wielkanocne. Zapoznał dzieci z symbolami świąt i ich znaczeniem. Każdy uczestnik zajęć, pod okiem naszego gościa, wykonał pisankę lub palemkę. Zajęcia muzyczno-ruchowe odbyły się w oparciu o piosenkę "Czerwony tulipan" i były związane z tematyką wiosenną. Spotkanie ze sztuką poprowadziły panie: Patrycja Włodarska i Aneta Perczyńska. Dzieci obejrzały przedstawienie pt." Ptasie opowieści o nadejściu wiosny" oraz brały udział w zabawach dramowych, wcielając się w rolę aktora.