Powitanie wiosny w przedszkolu

"Przyszła wiosna cichuteńko

Przyszła wiosna na paluszkach

I na wierzbie, wśród gałęzi

Zatańczyła w żółtych puszkach"

M. Strzałkowska

Wiosną świat budzi się po zimowej drzemce. Staje się piękny i kolorowy. Z nadejścia wiosny cieszą się wszyscy, a najbardziej dzieci. Stęsknione ciepła i słońca przedszkolaki przygotowały jej radosne powitanie.

21 marca 2012 roku wszystkie grupy spotkały się w sali 5-latków. W strojach obowiązywały wiosenne barwy. Na początku spotkania pani Aneta Perczyńska zapoznała dzieci z ciekawostkami dotyczącymi obrzędów związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Dzieci wesoło się bawiły, ochoczo rozwiązywały zagadki wiosenne. Każda z grup zaprezentowała piosenkę o tematyce wiosennej wykazując się zdolnościami wokalnymi i tanecznymi. Na koniec wszyscy razem zatańczyli walczyka przy utworze: "Czerwony tulipan".

Oby wiosna została z nami jak najdłużej.