Mikołajki na Rynku

W sobotę 10 grudnia 2011 roku, gdy rozbłysły pierwsze światła, na Rynku w Sochocinie odbyła się wyjątkowa impreza plenerowa. Organizatorzy, czyli Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, licznie zgromadzonym mieszkańcom zapewnili wiele atrakcji.

Świąteczny program rozrywkowy pod hasłem "Dobre serca mamy, więc gramy i śpiewamy" poprowadziły: Balbinka - p.Anna Sobótka i Kruszynka - p.Małgorzata Stępkowska-Olewnik. Główną atrakcją wieczoru był przyjazd św.Mikołaja i Królowej Zimy oraz przejażdżka bryczką konną u boku zimowych gości. Do wspólnej zabawy włączyły się przedszkolaki i uczniowie kl.I-III szkoły podstawowej, prezentując piękny program artystyczny, na który złożyły się piosenki o tematyce świątecznej, tradycyjne kolędy i układy choreograficzne. W podziękowaniu mali artyści otrzymali ogromne brawa oraz słodycze-prezent od Urzędu Gminy w Sochocinie i pączki ufundowane przez sochocińską piekarnię „Maczek”.

Główny cel festynu był jednak jak najbardziej przyziemny i prozaiczny - pozyskanie funduszy na zakup paczek świątecznych dla dzieci z rodzin najuboższych w ramach akcji „Dzieci Dzieciom”, bo nawet najdrobniejszy, życzliwy gest czyni świat lepszym.

Na zakończenie Pani Wójt Anna Zwierzchowska podziękowała mieszkańcom Gminy Sochocin, wszystkim zgromadzonym na koncercie za wspólną zabawę, hojność i dobre serce.

My również dziękujemy. Do zobaczenia za rok.