Dzień Polskiej Niezapominajki

"Niezapominajki są to kwiatki z bajki!

Rosną nad potoczkiem, patrzą żabim oczkiem.

Kiedy płyniesz łódką, śmieją się cichutko

I szepczą ci skromnie - nie zapomnij o mnie!"

Od 2002 roku Program I Polskiego Radia propaguje obchody Dnia Polskiej Niezapominajki, które przypadaja 15 maja każdego roku. Akcja prowadzona jest pod patronatem Eko Radia i Lasów Państwowych a jej celem jest wpajanie szacunku i miłości do naszej przyrody i krajobrazów. W naszym przedszkolu Dzień Polskiej Niezapominajki obchodziliśmy po raz pierwszy. Tego dnia przedszkole zamieniło się w majową łąkę, a dzieci w niezapominajki.

Podczas wspólnej zabawy przedszkolaki poznały legendę o królewnie Niezapominajce, wygląd i budowę kwiatów, śpiewały piosenki. Aby propagować Dzień Polskiej Niezapominajki w środowisku lokalnym dzieci wykonały pracę przestrzenną "kwiat niezapominajki", którą zaniosły do swoich domów. Od tego roku ten niepozorny kwiatek z naszych pól i łąk stał się dla przedszkolaków  symbolem otaczającej przyrody, rodzinnego święta, symbolem uczuć.