Akcja charytatywna Dzieci Dzieciom

W Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie od wielu już lat w grudniu organizowana jest akcja charytatywna Dzieci Dzieciom. Wokół nas jest wielu potrzebujących, dla których Święta Bożego Narodzenia nie zawsze są symbolem radości.

W roku bieżącym akcja odbywała się w dniach od 8 do 13 grudnia. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa im. mjr. Henryka Sucharskiego i Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego. Działaniami akcji  kierowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, opiekunowie Szkolnego Koła PCK pod przewodnictwem Dyrekcji Szkoły. W akcję zaangażowali się i wspierali przedstawiciele Rady Rodziców.

Pierwszy dzień akcji rozpoczął się kwestą uliczną, w której wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i opiekunowie PCK. Podjęta inicjatywa stanowi jednocześnie jeden z kluczowych punktów założeń programu realizowanego w naszych placówkach oświatowych w bieżącym roku szkolnym – programu „Szkoła bez przemocy”.

W dniach 12 – 13 grudnia w hali sportowej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców zorganizowali kiermasze przedświąteczne. Tego dnia dzieci mogły zjeść pyszne smakołyki, zabrać do domu wymarzoną przytulankę i przywitać się z Mikołajem.

W wyniku podjętych działań charytatywnych, ogromnego zaangażowania wielu wspaniałych ludzi – dorosłych i dzieci udało nam się pozyskać kwotę 4952,50 zł z przeznaczeniem na paczki świąteczne oraz pomoc dzieciom potrzebującym wsparcia materialnego.

Wszystkim darczyńcom, ofiarodawcom, ludziom, którzy potrafią dzielić się z innymi gorąco i szczerze dziękujemy.

Człowiek jest tyle wart ile potrafi dać z siebie innym, uczmy się więc dzielić i nieść radość dzieciom.

a.o./e.m.