TYDZIEŃ PATRIOTYZMU

06.12.2018

W dniach 5-9 listopada w naszym przedszkolu, w ramach projektu "Mali Patrioci" obchodziliśmy TYDZIEŃ PATRIOTYZMU.We wszystkich grupach dzieci poznały "Legendę o Lechu, Czechu i Rusie", rozmawiały o symbolach narodowych, uczyły się wierszy patriotycznych oraz naszego hymnu narodowego. Dzieci wykonywały prace plastyczne w barwach ojczystych oraz oglądały filmy, które pogłębiły ich wiedzę  na temat naszej ojczyzny. W ramach projektu gościliśmy również założyciela Jednostki Strzeleckiej 1006 w Płońsku - Starszego Inspektora Stanisława Świerczewskiego, który przybliżył nam historię Polski. 9 listopada wszystkie przedszkolaki ubrane były w stroje biało-czerwone z elementami kratywnymi.

Tydzień zakończyliśmy odśpiewaniem o godzinie 11.11 naszego HYMNU NARODOWEGO. Wszystkie dziecii z dumą i na baczność odśpewały "Mazurka Dąbrowskiego".