TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ, CZYLI WARSZTATY KRAWIECKIE

29.10.2018

Szycie jest zajęciem nie tylko bardzo ciekawym ale i rozwijającym małą motorykę paluszków. Jest to bardzo kreatywna zabawa pobudzająca wyobraźnię, ucząca koncentracji i sprawności a samodzielnie wykonana zabawka jest bezcenna. W piątek - 26 października "Koniki polne" uczestniczyły w warsztatach krawieckich, które prowadziły: mama Leny Kirjuszyn, Oliwki Rogalskiej oraz Kuby Wroneckiego. Podczas warsztatów każde dziecko próbowało w miarę możliwości samodzielnie wykonać poduszeczkę - chmurkę.

Najpierw dzieci musiały "wypchać" poduszeczkę, następnie zaszyć, a na koniec dobrać odpowiednie guziki, które stały się oczami chmurki. Przedszkolaki cieszyły się, że mogły poznać ciekawe hobby i może mamy już wśród dziewczynek przyszłe krawcowe? Dziękujemy za zorganizowanie zajęć paniom: Agnieszce Kirjuszyn, Bogumile Rogalskiej oraz Anecie Wroneckiej.