SENSOPLASTYKA

25.10.2018

22.10.2018  niektóre przedszkolaki z oddziału ,,Biedronek” uczestniczyły w dodatkowych zajęciach - Sensoplastyki organizowanych w naszej placówce. Są to zajęcia, podczas ktorych dzieci decydują w co, jak i kiedy się bawić. Jedynym ograniczeniem dla nich jest niebieska przestrzeń, która imituje ocean. Sensoplastyka to rożnorodność i świetna zabawa bez użycia zabawek. Materiały sensoryczne na tych zajęciach opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Na pierwszym spotkaniu maluszki eksplorowały ugotowane warzywa (z przewagą marchwi - pochodzącej z ekologicznego ogródka).

Zajęcia Sensoplastyki poprzez zabawę, aktywizowanie wszystkich zmysłów, eksperymentowanie i twórcze brudzenie się, pobudzają wyobraźnię dziecka. Pani Justyna podczas warsztatów sensoplastycznych z pasją i zaangażowaniem budzi w dzieciach ciekawość otaczającym światem, jednocześnie rozwijając w nich twórcze myślenie i działanie. Zajęcia oparte na technikach arteterapeutycznych, sprzyjają integracji, relaksacji, pobudzają kreatywność, samodzielność, zachęcają do współpracy, wyciszają i dają wiele satysfakcji.

Ta kolorowa i ,,brudna zabawa’’ pozytywnie wpływa na optymalny rozwój całego organizmu.