MOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO - PROJEKT ZDROWIE W ODDZIALE BIEDRONEK

14.12.2018

Biedronki wiedzą, jak dbać o swoje zdrowie. W obecności rodziców zakończyły projekt ZDROWIE, który realizowały przez 1 tydzień. Dzieci przeprowadzały liczne obserwacje oraz proste doświadczenia z wodą i mydłem. W ciągu 5 dni hasłami przewodnimi podczas zajęć i zabaw w oddziale było: wdrażanie do dbania o własne zdrowie, utrwalanie numerów alarmowych, propagowanie zdrowego żywienia (degustacja soków owocowych wykonanych w oddziale), gimnastyka, rozwijanie postaw prozdrowotnych oraz dbałość o higienę i dobieranie odzieży adekwatnej do aury. Biedroneczki poznały również zawód technologa żywienia, który przybliżyła nam p. J. Kołakowska-Szczepankowska.

Uświadomiła ona dzieciom, jakie znaczenie ma spożywanie warzyw i owoców. Po takim wprowadzeniu dzieci chętnie przystąpiły do pomocy w wyciskaniu soku...Poprzez zabawę i samodzielne doświadczanie przedszkolaki nabierały przekonania, że zdrowie i bezpieczeństwo jest bardzo ważne.

Biedroneczki dziękują za pomoc w realizacji bloku tematycznego szczególnie: p. J. Kołakowskiej-Szczepankowskiej, p. M. Paraś, p. A. Szdkowskiej oraz p. Ż. Kowalewskiej.