PASOWANIE NA CZYTELNIKA

22.10.2019

18 października 2019 roku w świetlicy szkolnej o godzinie 9.00  odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika. Pierwszoklasiści z oddziałów a i b wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Marią Dalecką i panią Joanną Załęcką oraz przybyłymi na to święto mamami i babciami uczestniczyli w imprezie zorganizowanej dla nich. Uczennice klas V b, VIa, VIIa przygotowały inscenizację na podstawie scenariusza opracowanego przez Kamilę Rutkowską z klasy VI a. 4 krasnoludki z czarodziejskiego lasu przeprowadziły „test wiedzy” ze znajomości bajek i baśni oraz antonimów w zakresie przymiotników i przysłówków i świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Wywołana przez dzieci księżniczka( Kamila Russ) stwierdziła, iż wszystkie dzieci zasłużyły na to, by zastać strażnikami ksiąg i pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Najbardziej aktywne, które wykazały się wiedzą i refleksem otrzymały nagrodę rzeczową. Następnie odbyło się pasowanie, wręczenie dyplomów, zakładek do książek oraz listów dla rodziców. Bibliotekarka szkolna odczytała fragment artykułu z „Gościa Niedzielnego” o zaletach czytania dzieciom przez rodziców. Pani wicedyrektor Urszula Świercz pochwaliła dzieci za aktywny ich udział w zgadywankach i podkreśliła znaczenie systematycznego czytania książek w życiu małego dziecka. Impreza udała się, a najmłodsi czytelnicy obiecali często odwiedzać naszą szkolną bibliotekę.

 

więcej...

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

22.10.2019

17 października bieżącego roku w godzinach 10-12 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dla uczniów z dietetykiem klinicznym panią Magdą Stefaniak. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach działań profilaktycznych szkoły w trosce o zdrowy rozwój naszych uczniów, prowadzenie zdrowego trybu życia jako inwestycji w przyszłość bez obciążeń i uzależnień. W I części udział wzięli uczniowie z klas IV-V. Pani dietetyk w rozmowie z młodszymi dziećmi skupiła się na szkodliwości słodkich, gazowanych napojów i słodyczy i konsekwencjach ich spożywania. W rozmowie ze starszymi klasami VI-VIII tematem wiodącym były zaburzenia odżywiania, czyli Anoreksja i Bulimia. Uczniowie poznali przyczyny i skutki tych chorób. Wypowiedzi pani Magdy były bardzo wiarygodne, oparte na doświadczeniu lekarskim, konkretnych przypadkach jej podopiecznych. Uczniowie byli żywo zainteresowani tematem rozmowy. Niektóre dziewczęta zostały po spotkaniu, by indywidualne porozmawiać z panią dietetyk. Właściwe odżywianie to  bardzo ważne zagadnienie w życiu każdego człowieka. Od niego, w dużej mierze, zależy nasze zdrowie i długie życie w przyszłości.

więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚCI I WALKI Z GŁODEM

22.10.2019

16 października 2019 r. Klub Wolontariatu zorganizował kiermasz zdrowej żywności. Wolontariusze z klas IV-VIII przygotowywali przepyszne, pełne witamin i mikroelementów, przekąski. Na naszym stoisku znalazły się: kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, koktajle w różnych smakach, ciasteczka owsiane, zbożowe. Z suto zastawionego stołu w błyskawicznym tempie znikały, przygotowywane na bieżąco, pyszności. Uczniowie najmłodszych klas przychodzili na kiermasz wraz ze swoimi wychowawczyniami, starsze dzieci wielokrotnie podchodziły kupować zdrowe jedzonko. Pragniemy, by nasi uczniowie odżywiali się zdrowo, by umieli dokonywać właściwych żywieniowych wyborów. Wśród naszych uczniów są dzieci z problemem nadwagi. Dzisiejsze przedsięwzięcie klubowiczów to jedno z wielu działań profilaktycznych szkoły w trosce o zdrowie naszych podopiecznych.

więcej...

OGŁOSZENIE

16.10.2019

więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

14.10.2019

5 października nasza szkoła wzięła udział w IX edycji akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.  Koordynatorem szkolnym była p. Katarzyna Grablewska, nauczycielka matematyki. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Było to ciekawe szkolne wydarzenie. Najpierw przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: Hasło dnia, Marmur oraz Matematyczne spacery. A potem  sprawdzenie tabliczkowej wiedzy podczas egzaminów. Starsze Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia młodszych kolegów oraz dorosłych. Wszyscy, którzy zdali pomyślnie egzamin otrzymali odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia, Certyfikat oraz ocenę bardzo dobrą z matematyki.

Uczniowie klasy trzeciej  bawili się kartami Grabowskiego i grali  również w gry wg pomysłu Andrzeja Grabowskiego z tabliczką mnożenia: Piotruś Matematyk i Loterię. Starsi rozwiązywali szyfry, zagadki, krzyżówki -  wszędzie była tabliczka mnożenia.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!!!

 

więcej...