ZAGROŻENIA I KONSEKWENCJE

02.11.2019

Taki właśnie tytuł nosiła prezentacja multimedialna przygotowana przez panią Annę Ozimkiewicz – przedstawiciela płońskiego SANEPIDu ds. oświaty zdrowotnej. 31 października br. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie ze specjalistą w ramach profilaktyki uzależnień. Uczniowie klas IV-VIII zostali podzieleni na 2 grupy i uczestniczyli w godzinnych zajęciach profilaktycznych dotyczących pułapek czyhających na młodego człowieka we współczesnym świecie. Szkolny koordynator ds. promocji zdrowia p. Elżbieta Kupniewska-Makówka  przywitała gościa i wprowadziła  uczniów do  tematu. Pani Anna, w szczególności, skoncentrowała się na środkach psychoaktywnych takich jak: energetyki, e-papierosy, papierosy tradycyjne, dopalacze, alkohol, pigułka gwałtu. Uczniowie z uwagą wysłuchali prelekcji i relacji o 17-latku z Płońska, który w szale agresji po zażyciu dopalaczy został przewieziony karetką do stolicy. Wierzymy, że podejmowane przez szkołę działania profilaktyczne skłonią do refleksji i uchronią naszych uczniów przed niewłaściwymi wyborami. Życie ma się tylko jedno i to od nas samych, w dużej mierze, zależy jak je przeżyjemy.

więcej...

SPACER KRAJOBRAZOWY KLAS ÓSMYCH

02.11.2019

20 października obchodziliśmy Dzień Krajobrazu, którego głównym celem jest zorganizowanie Spaceru krajobrazowego i przekazanie uczestnikom wiedzy na temat danego krajobrazu.  Uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w Spacerze krajobrazowym „Jak chronimy zasoby wodne w gminie Sochocin?” zorganizowanym przez wychowawczynie: Marię Zdun i Marzenę Wojciechowską, po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. 

Uczniowie mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania Oczyszczalni Ścieków Gminy Sochocin w miejscowości Jędrzejewo. Pracownik Gminnego Zakładu Komunalnego przedstawił cały proces technologiczny pracy oczyszczalni. Przekazał uczniom, jakich produktów nie należy wrzucać do kanalizacji, żeby system oczyszczania mógł dobrze funkcjonować. Kolejnym miejscem spaceru była dolina rzeki Wkry, gdzie uczniowie obserwowali bieg rzeki i jego wpływ na otaczający krajobraz. Mieli możliwość poznania procesów rzeźbotwórczych kształtujących formy powstałe przez działalność rzeki takich jak meandry i starorzecza.

Wychowawcy klas ósmych

 

więcej...

KONKURS NA LOGO KLUBU EUROPEJSKIEGO

22.10.2019

Regulamin konkursu

więcej...

„PSIE SZCZĘŚCIE W NIESZCZĘŚCIU”

22.10.2019

21 października bieżącego roku na zaproszenie Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej pani Renaty Krawczyk 4 klasy szkoły podstawowej IVa, Va, Vb, Vc wyruszyły w dwóch turach do Gminnego Ośrodka Kultury na spotkanie autorskie z panią Natalią Nebeluk.

Głównym bohaterem tego spotkania był pies autorki o imieniu Diego. Oprócz nieszczęśliwych losów uroczego pieska- inwalidy, które poznały dzieci podczas słuchania fragmentów powieści „widzianej” oczami kundelka, dowiedziały się ciekawych informacji z życia młodziutkiej pisarki. Pani Natalia rozmawiała z uczniami o ich zainteresowaniach, talentach, pomocy innym, o magicznej mocy dobrych słów i krzywdzącej tych przykrych, raniących do głębi. Dzieci mogły głaskać Diego, fotografować się z nim. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Chętni kupowali sobie książkę i brali autograf pisarki z Glinojecka.

 

więcej...

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

22.10.2019
Jak co roku w październiku w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetliczaka, które zostało przygotowane przez wychowawców świetlicy. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania. Zanim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaków musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Pierwszaki musiały wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczaka. Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie. Na zakończenie by dopełnić tradycji, uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom świetliczaka i drobny upominek. 
więcej...