Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej

W dniu 30 września uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej dokonali wyboru Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało sześć osób, po jednym przedstawicielu z każdej klasy: Wiktoria Banasiak (IVa), Łukasz Smardzewski (IVb), Oliwia Gerkowska (Va), Wiktoria Rachuba (Vb), Jakub Piątkowski (VIa) i Jakub Orłowski (VIb).

Wybory poprzedziła kampania wyborcza w czasie, której kandydaci przedstawili program swojej pracy, przygotowali plakaty z hasłami wyborczymi. W głosowaniu wzięło udział 119 uczniów. Zorganizowaniem wyborów zajęli się opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: p.Aneta Kapela, p.Lidia Więckowska, p.Magdalena Dyguła i p.Rafał Czeremański.

Zwyciężył Jakub Piątkowski-uczeń klasy VIa otrzymując 27 głosów swoich kolegów i koleżanek. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Rachuba (kl.Vb)-22 głosy, trzecie Oliwia Gerkowska (kl.Va)-19 głosów. Tego dnia wybrano także Rzecznika Praw Ucznia, a został nim nauczyciel wychowania fizycznego-p.Robert Niepytalski.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Komisja, w skład której wchodzili: Aleksandra Grabowska (VIa), Milena Siedlecka (VIa), Patrycja Jakubowska (VIb) oraz Bartosz Jakubowski (VIa).

s.g.