Wręczenie nagród w Sejmie RP - Warszawa 2011

W gmachu Sejmu RP w Warszawie 26 września 2011 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu „Praca naukowo-badawcza gimnazjalisty w zakresie przyrody”. Organizatorem tego konkursu było Towarzystwo Gimnazjów Poszukujących Małych Miast i Wsi na czele z prof. Krystyną Chałas - opiekunem naukowym i Ewą Staropiętką–Kuną - przewodniczącą.

Honory gospodarza uroczystości pełnił Klub Poselski PSL, reprezentowany przez Tadeusza Sławeckiego - zastępcę przewodniczącego Komisji Edukacji i Nauki. Gośćmi byli: minister rolnictwa - Marek Sawicki oraz przedstawiciele MEN, świata nauki, posłowie. W czasie spotkania odczytany został list pani prezydentowej - Anny Komorowskiej, skierowany do młodzieży i nauczycieli.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum: Karolina Gołębiewska i Paulina Żółtańska, które zdobyły III nagrodę za pracę naukowo-badawczą „Wpływ nawyków związanych z użytkowaniem energii elektrycznej na budżet domowy i środowisko”. Wyróżnienie zdobyły Natalia Olszewska i Paulina Żółtańska za pracę „Świat wiejskich wartości źródłem mojego wzrastania”.

Delegacja naszej szkoły składała się z: Karoliny Gołębiewskiej, Natalii Olszewskiej, Pauliny Żółtańskiej - uczniów naszej szkoły, p. Beaty Grabarczyk-Tomaszewicz – dyrektora Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, p. Magdaleny Grabowskiej - opiekuna naukowego pracy naukowo-badawczej, p. Anny Zwierzchowskiej - Wójta Gminy Sochocin i Jerzego Ryzińskiego – Wicewójta Gminy Sochocin.

m.g.