Warsztaty plastyczne

W dniu 16 listopada 2011 roku gościliśmy w naszej szkole artystę-malarza pochodzącego z Sochocina-pana Stanisława Prokopczyka, którego prace zdobią wnętrza kościołów i kaplic oraz mieszkania prywatne w kraju i zagranicą.

Pan Stanisław poprowadził warsztaty plastyczne z naszą młodzieżą. Pokazał, jak wykonać piękną kartkę bożonarodzeniową, zaprezentował wytwory swojej pracy i omówił różne techniki plastyczne. Artysta zadbał o właściwy nastrój, wspólnej pracy towarzyszyła muzyka Piotra Czajkowskiego do baletu pt. „Dziadek do orzechów”.

Od godziny 900 do godziny 1000 pracowały dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. W zajęciach brały udział dzieci uzdolnione plastycznie, grupę małych artystów tworzyli przedstawiciele poszczególnych klas. Nad harmonijnym przebiegiem zajęć czuwała pani Ewa Wlazło.

Od godziny 1200 do godziny 1400 umiejętnościami artystycznymi wykazywali się uczniowie klas IV-VI i gimnazjum. W pracy oprócz pana Stanisława wspierali uczniów także nauczyciele: p. Sylwia Grabowska i p. Włodzimierz Zwierzchowski.

Na koniec artysta pochwalił zaangażowanie uczniów i efekty ich pracy - niezwykłe kartki świąteczne, które zostaną sprzedane podczas corocznej akcji charytatywnej ,,Dzieci-Dzieciom”. Pan Stanisław Prokopczyk wyraził nadzieję, iż takie spotkania zaowocują w przyszłości rozwojem uzdolnień plastycznych i pięknymi pracami naszych uczniów. Podkreślił, że zawsze z wielkim wzruszeniem przekracza próg naszej szkoły, która była również jego szkołą. Dziękował gronu pedagogicznemu za współpracę i życzył wielu sukcesów w pracy zawodowej.

s.g./e.w.