Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to państwowe święto oświaty i szkolnictwa powszechnego w Polsce, obchodzone każdego roku 14 października w rocznicę utworzenia w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej.

Z okazji tego święta w naszej szkole została zorganizowana uroczysta akademia, która odbyła się 12 października 2011 roku o godzinie 12.00 w hali sportowej. Zaproszeni byli na nią wszyscy pracownicy szkoły, a także szczególni goście: pani wójt Anna Zwierzchowska oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. W przygotowaniach wzięło udział wiele osób, całość prac nadzorowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, o oprawę muzyczną zadbał pan Włodzimierz Zwierzchowski, a o nagłośnienie chłopcy z klasy IIA - Mateusz Jandulski i Rafał Adamiak. Konferansjerami byli Mateusz Szcześniak i Wioletta Burdecka.

Na początku wszystkich gości przywitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Krystian Śledź. Następnie rozpoczął się słowno-muzyczny koncert życzeń kierowany do nauczycieli i pracowników obsługi. W radosny nastrój wprowadził gości taniec przygotowany przez uczniów z klasy V i VI. Wszyscy zachwycili się piosenką pt. „Orła cień" w wykonaniu Klaudii Ceglarz. Potem zaprezentowała się Natalia Ryczkowska w utworze pt. „Parasolki", do którego przygotowały układ taneczny dziewczęta z klasy IIB i IIC gimnazjum. Aleksandra Bednarska zaśpiewała utwór pt. „Biedroneczki" w towarzystwie tańczących piąto- i szóstoklasistek. Dziewczęta z trzecich klas gimnazjum zaprezenrowały piosenkę pt. „Seksapil". Kolejny był występ Radka Karwowskiego, który wykonał piosenkę pt.„Wspomnienia". Wszystkich zapewne rozśmieszył taniec Mateusza Gierkowskiego i Dawida Cendrowskiego do piosenki „Kanikuły" zaśpiewanej przez Klaudię Ceglarz. Kolejną piosenkę pt. „Bo mój chłopiec piłkę kopie", skierowaną do nauczycieli wychowania fizycznego, zaśpiewała Klaudia Czarnecka. Następnie Klaudia wystąpiła raz jeszcze w utworze pt. „Rozmowa z aniołem". Dorota Pisarzak przebrana za sekretarkę świetnie wczuwając się w rolę wykonała utwór "Szparka sekretarka" Maryli Rodowicz. Do piosenki "Serduszko puka w rytmie cha-cha" zaśpiewanej przez Lidię Święcką zatańczyli uczniowie z klasy VIa. Utwór z dedykacją dla pań woźnych „Przetańczyć z tobą chcę całą noc" zaśpiewały Ola Bednarska i Natalia Ryczkowska, natomiast zatańczyli uczniowie z klasy VI. Na tle utworu "Wyśpiewać życzenia" zaśpiewanego przez Aleksandrę Bednarską, Klaudię Ceglarz, Klaudię Czarnecką i Natalię Ryczkowską uczniowie składali nauczycielom życzenia oraz wręczali upominki. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Beata Grabarczyk-Tomaszewicz, pani wójt oraz pani Anna Banaszewska- przewodnicząca Rady Rodziców. Uroczystość zakończyła się o godzinie 13.00.

Myślę, że przedstawienie podobało się wszystkim, publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami. Wszystko było bardzo pomysłowo przygotowane.

Paulina Kopczyńska kl.IIB Gim.