ZAGROŻENIA I KONSEKWENCJE

02.11.2019

Taki właśnie tytuł nosiła prezentacja multimedialna przygotowana przez panią Annę Ozimkiewicz – przedstawiciela płońskiego SANEPIDu ds. oświaty zdrowotnej. 31 października br. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie ze specjalistą w ramach profilaktyki uzależnień. Uczniowie klas IV-VIII zostali podzieleni na 2 grupy i uczestniczyli w godzinnych zajęciach profilaktycznych dotyczących pułapek czyhających na młodego człowieka we współczesnym świecie. Szkolny koordynator ds. promocji zdrowia p. Elżbieta Kupniewska-Makówka  przywitała gościa i wprowadziła  uczniów do  tematu. Pani Anna, w szczególności, skoncentrowała się na środkach psychoaktywnych takich jak: energetyki, e-papierosy, papierosy tradycyjne, dopalacze, alkohol, pigułka gwałtu. Uczniowie z uwagą wysłuchali prelekcji i relacji o 17-latku z Płońska, który w szale agresji po zażyciu dopalaczy został przewieziony karetką do stolicy. Wierzymy, że podejmowane przez szkołę działania profilaktyczne skłonią do refleksji i uchronią naszych uczniów przed niewłaściwymi wyborami. Życie ma się tylko jedno i to od nas samych, w dużej mierze, zależy jak je przeżyjemy.