Święta, Święta i po Świętach...

10.01.2012

Jednak wróćmy na chwilę do okresu przedświątecznego. Jasełka należą do najpiękniejszych tradycji rodzimej kultury, dlatego jak co roku, grudniową porą, w Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli  Samorządowych w Sochocinie odbył się szereg spotkań Jasełkowo – Opłatkowych pod hasłem: „Nadzieja Betlejemskiej nocy”.

Występy przygotowali uczniowie szkoły podstawowej pod przewodnictwem nauczycielek: Anny Sobótki, Małgorzaty Stępkowskiej-Olewnik oraz Małgorzaty Marchel. Uroczystości uświetniły pięknie śpiewane kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego pod kierownictwem pana Włodzimierza Zwierzchowskiego. Scenografię przygotowały panie: Agnieszka Oliszewska, Barbara Kochanowska, Sylwia Grabowska i Izabela Gajewska. Piękną szopkę bożonarodzeniową, oryginalne ognisko dla pasterzy oraz inne dekoracje wykonali uczniowie naszej szkoły.

Przygotowana inscenizacja wprowadziła wszystkich w bożonarodzeniowy czas świętowania. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością liczne grono zaproszonych gości. Młodzi wykonawcy mieli okazję kilkakrotnie przedstawić program artystyczny między innymi dla: konwentu wójtów i burmistrzów, kombatantów, strażaków, sportowców. Przybyli goście byli wzruszeni głębią treści jaka została przekazana w tym bardzo tradycyjnym wykonaniu. Młodzi wykonawcy usłyszeli wiele miłych słów i podziękowań ze strony publiczności.