SPACER KRAJOBRAZOWY KLAS ÓSMYCH

02.11.2019

20 października obchodziliśmy Dzień Krajobrazu, którego głównym celem jest zorganizowanie Spaceru krajobrazowego i przekazanie uczestnikom wiedzy na temat danego krajobrazu.  Uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w Spacerze krajobrazowym „Jak chronimy zasoby wodne w gminie Sochocin?” zorganizowanym przez wychowawczynie: Marię Zdun i Marzenę Wojciechowską, po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Uczniowie mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania Oczyszczalni Ścieków Gminy Sochocin w miejscowości Jędrzejewo. Pracownik Gminnego Zakładu Komunalnego przedstawił cały proces technologiczny pracy oczyszczalni. Przekazał uczniom, jakich produktów nie należy wrzucać do kanalizacji, żeby system oczyszczania mógł dobrze funkcjonować. Kolejnym miejscem spaceru była dolina rzeki Wkry, gdzie uczniowie obserwowali bieg rzeki i jego wpływ na otaczający krajobraz. Mieli możliwość poznania procesów rzeźbotwórczych kształtujących formy powstałe przez działalność rzeki takich jak meandry i starorzecza.

Wychowawcy klas ósmych