Przedświąteczne konkursy

12.01.2012

Uczniowie szkoły podstawowej chętnie biorą udział w różnych konkursach. Starają się jak najlepiej zaprezentować nabyte umiejętności recytatorskie, plastyczne czy też językowe.

Dnia 21 grudnia 2011 roku zostały podsumowane wyniki międzyklasowego konkursu recytatorskiego pt. „Ojczyzna” dla uczniów klas III szkoły podstawowej, którego organizatorami były panie Bożena Włodarska i Grażyna Podgórska.

Po wysłuchaniu 41 uczniów wytypowano 12 osób do następnego etapu.

Ostatecznie jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce - Natalia Kopczyńska (IIIb) i Klaudia Lewandowska (IIIa);

II miejsce - Przemysław Lewandowski( IIIa) i Wiktor Zdun (IIIb);

III miejsce - Julianna Warchoł (IIIb) i Julia Delura (IIIa).

Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „Colorful songs” (kolorowe piosenki) zorganizowany przez szkołę języka angielskiego Key to English w Płońsku. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była pani Sylwia Grabowska. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z klas I-III. Ze względu na wyrównany poziom nie przyznano pierwszych, drugich i trzecich miejsc, za to wyróżniono 26 prac spośród 314 nadesłanych.

Z naszej szkoły wyróżnienie zdobyły 4 osoby: Zuzanna Pociopa (Ib), Paulina Dąbrowska (Ib), Jakub Dziedzicki (IIIb) i Karolina Jakubiak (IIIb). Pani dyrektor Beata Grabarczyk-Tomaszewicz wręczyła uczniom nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

5 stycznia 2012 r. po szkolnych jasełkach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na projekt kartki świątecznej. Prace oceniało jury w składzie: panie Izabela Gajewska, Sylwia Grabowska i pan Włodzimierz Zwierzchowski. Przy ocenianiu prac pod uwagę wzięto wyraz artystyczny, pomysłowość i wykonanie. Oto zwycięzcy:

III miejsce  - Edyta Jastrzębska oraz Natalia Giranowska;

II miejsce - Judyta Kazimierska i Oliwia Gerkowska;

I miejsce - siostry Regulskie: Karolina i Patrycja.

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.