Owoce nie tylko dla dzieci

24.01.2012

Klasy I-III SP realizują programy edukacyjne prozdrowotne Owoce w szkole i Tęczowe smaki lubią wszystkie dzieciaki. Celem programów jest propagowanie zdrowego stylu życia, ochrona zdrowia przed zgubnymi i bardzo poważnymi skutkami złego odżywiania. W poszczególnych klasach zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne realizujące cele programów. Uczniowie klas III w ramach konkursu pod hasłem Zdrowie na talerzu przygotowali piękne prace plastyczne.

11 stycznia 2012 r. przeprowadzono akcję Owoce nie tylko dla dzieci. Do propagowania zdrowego odżywiania się uczniowie zaprosili rodziców. Dorośli mogli podziwiać wystawę pięknych prac plastycznych – Zdrowie na talerzu, Piramida zdrowia. Symbolem akcji było jabłko, którym mógł poczęstować się każdy rodzic. Akcja odbywała się w trakcie semestralnego zebrania z rodzicami. Cieszyła się dużym zainteresowaniem.