MŁODZI GŁOSUJĄ

10.10.2019

W dniu 9 października uczniowie klasy VIIIa i VIIIb przygotowali prawybory parlamentarne wśród uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych naszej szkoły przy współpracy z CEO w ramach akcji „Młodzi Głosują”. Wcześniej uczniowie zorganizowali gazetkę informacyjną na korytarzu szkolnym, przed lokalem wyborczym, którym była szkolna czytelnia. Również wybory poprzedziła akcja informacyjna i pro-frekwencyjna wśród mieszkańców gminy. Jedenastoosobowa grupa projektowa w składzie: Zofia Mączyńska, Maja Kruszewska, Dominika Przybysz, Zofia Jankiewicz, Anna Kopeć, Maria Włodarska, Bartosz Szostak, Karolina Banasiak, Marta Szczepańska, Klaudia Osiej i Mateusz Pyrzyński- podzieliła się na cztery zespoły. Jeden przeprowadził badanie ankietowe wśród rodziców uczniów, pracowników szkoły i mieszkańców gminy na temat wyborów parlamentarnych do sejmu i senatu. Kolejny, sondaż wśród uczniów klas VI-VIII na temat wiedzy uczniów o zbliżających się wyborach parlamentarnych. Pozostała grupa zajęła się przygotowaniem ulotek informacyjnych na temat wyborów/ kiedy wybory, do czego, gdzie głosujemy w naszej gminie, od której są otwarte lokale wyborcze, jakie partie biorą udział w wyborach parlamentarnych itp/. Przez radiowęzeł szkolny informowaliśmy uczniów o dniu, miejscu i czasie wyborów. Całą kampanię informacyjną o wyborach oraz wyniki wyborów zaprezentowaliśmy na platformie wyborczej projektu „Młodzi Głosują”. Prowadzone przez nas działania miały wyłącznie charakter edukacyjny i nie wspierały żadnego z kandydatów do wyborów parlamentarnych, komitetów wyborczych i reprezentowanych przez nie partii. Również powyższej opisane działania uczniów klas ósmych należą do treści zwartych w realizowanej w bieżącym roku szkolnym innowacji pedagogicznej z historii i WOS pt. „Śladami historii. Od przeszłości ku przyszłości” .

Wyniki naszych prawyborów przedstawimy po 13 października 2019 r.