EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

03.10.2019

26 września 2019 r. w naszej szkole po raz kolejny odbyły się konkurencje językowe z okazji Europejskiego Dnia Języków obcych, tym razem pod hasłem „Leksykalne Łamigłówki”. W tym dniu  uczniowie klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej mogli sprawdzić swoje umiejętności z języków nauczanych w naszej szkole, tj. języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego, rozwiązując specjalnie przygotowane na tą okazję, łamigłówki, rebusy i inne zadania w formie zabawowej. Miały one na celu sprawdzenie nie tylko wiedzy z samego języka obcego, ale także z kultury i geografii danego państwa. Uczniowie poza sprawnością językową musieli wykazać się również refleksem, ponieważ zadania były na czas. Za poprawne rozwiązanie łamigłówek czekały na uczniów drobne nagrody upamiętniające ten dzień.