Dzień Brytyjski

13.02.2012

W dniu 9 lutego 2012 r. odbył się w  Szkole Podstawowej Dzień Brytyjski. Obchody tego święta  zbiegły się z diamentowym jubileuszem wstąpienia na tron królowej Elżbiety II. Głównym celem  było propagowanie kultury brytyjskiej oraz  zachęcenie uczniów do pogłębiania wiedzy i  nauki języka angielskiego.

Pierwszym punktem programu było przedstawienie pt: „Herbatka u królowej Elżbiety II” przygotowane przez Klub Europejski-uczniów klas II i III gimnazjum. W rolę królowej wcieliła się uczennica klasy IIb - Paulina Trębicka, przewodnikiem po Londynie był Krystian Śledź. W przygotowanym programie artystycznym, uczniowie-turyści zwiedzali najważniejsze atrakcje turystyczne  Londynu tj.  Big Ben, Parlament angielski, Pałac Buckingham, Tower of London,  Muzeum Figur Woskowych i udali się z wizytą do królowej, która opowiedziała im o codziennym  wcale nie takim „słodkim” życiu  rodziny królewskiej. Taniec szkocki w wykonaniu uczniów klasy IVb wprawił  wszystkich widzów   w doskonały nastrój.

Kolejną scenką była „Zabawa w chowanego” w wersji angielskiej, którą zaprezentowali uczniowie klasy IIb Szkoły Podstawowej.

Na zakończenie p. Lidia Więckowska  ogłosiła wyniki szkolnego konkursu: „Symbole Wielkiej Brytanii, Rosji i Niemiec” a pani  Dyrektor Beata Grabarczyk-Tomaszewicz  wręczyła  zwycięzcom nagrody. Na szczególne wyróżnienie  w konkursie zasługują następujący uczniowie:

· Karolina Regulska i Patrycja Regulska Va- I miejsce  w konkursie „Symbole Rosji” – (Matrioszka i samowar) oraz  II miejsce  w konkursie „Symbole Anglii”- autobus piętrowy i dzwon Big Ben.

· Sebastian Goździewski, Paweł Dobaczewski i Julia Dołęgowska- I miejsce  w konkursie „Symbole Niemiec”. Pozostali uczestnicy konkursu, otrzymali nagrody pocieszenia.

Obchody Dnia Brytyjskiego zakończyły się projekcją filmów w wersji angielskiej. Klasy IV obejrzały bajkę pt: „Kot w butach”(„Puss in Boots”), a uczniowie klas I –znany i lubiany przez wszystkich serial telewizyjny „Lissy & Messy”.