„CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE…”

10.10.2019

27 października 2019 uczniowie klasy IVA oraz klas piątych – VB i VC wraz z opiekunami panią K.Giranowską–Kopeć, panią U.Świercz, panią A.Oliszewską oraz panem Robertem Niepytalskim wyruszyli na wycieczkę do Ciechanowa. Organizatorom i uczestnikom wycieczki przyświecał jeden cel, a mianowicie pogłębić wiedzę na temat naszej najbliższej okolicy, naszej Małej Ojczyzny. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Parku Nauki TORUS. Uczniowie zwiedzali wystawy, poznawali różnorodne zjawiska poprzez doświadczanie. Wiele emocji wzbudziły warsztaty matematyczno-przyrodnicze, podczas których każdy z uczniów miał możliwość przeprowadzenia doświadczenia. Kolejnym punktem programu była gra miejska „Tajemnice Ciechanowa”, gdzie uczniowie wykazywali się swoimi umiejętnościami orientacji w terenie i poznawali ciekawe miejsca w Ciechanowie związane z historią i kulturą miasta. Trasa wiodła ulicami i zaułkami miasta i doprowadziła uczestników do Zamku Książąt Mazowieckich. Uczniowie zwiedzili wieże zamkowe i poznali dzieje zamku na podstawie legend. Ogromne zainteresowanie wzbudziła lekcja muzealna na temat: „Jak wyglądało życie w dawnym mieście”. Prowadzący lekcję został zasypany pytaniami od uczniów. Tak więc cel został osiągnięty, uczniowie bardzo zainteresowali się historią Mazowsza, Ciechanowa i chcieli wiedzieć jak najwięcej. Zachęcamy do poznawania najbliższej okolicy i pogłębiania wiedzy na temat historii, tradycji i zwyczajów naszego regionu.