Akcja „Góra Grosza”

17.01.2012

Jak co roku, nasza szkoła brała udział w XII edycji  akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „NASZ  DOM”. Akcja trwała od 21 listopada do 2 grudnia 2011r. Przystąpiły do niej wszystkie klasy I-III i IV-VI Szkoły Podstawowej. Nad całą akcją czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowski: p.Aneta Kapela, p.Lidia Więckowska i p.Magdalena Dyguła. W skład Komitetu organizacyjnego, oprócz nauczycieli, weszli  także następujący uczniowie: Jakub Piątkowski, Jakub Orłowski, Jakub Chmielewski i  Julia Dołęgowska. W liczeniu monet pomagały także uczennice klas VI-Anna Patyna i Milena Siedlecka.

Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.

W sumie Szkoła Podstawowa zebrała 453,43 zł. Klasy I-III zebrały- 228,70 zł, a klasy IV-VI- 224,73zł. Nasza szkoła dowiodła, że jest społeczeństwem wrażliwym i nieobojętnym na los innych, że potrafimy zjednoczyć się  dla wspólnego dobrego celu i razem przyczynić się do poprawy sytuacji dzieci w trudnej sytuacji życiowej.