Sukcesy sportowe w roku szkolnym 2013/2014

Podsumowując udział uczniów  Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie w zawodach sportowych osiągnęliśmy następujące sukcesy:

•  07.02.14 - w Sochocinie odbyły się  Mistrzostwa Rejonu w Unihokeju, w których  III miejsce zajęli nasi chłopcy ze  szkoły podstawowej;
  •  25.03.14  - w  Sochocinie odbyły się   Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej  Chłopców  Szkół
    Podstawowych, nasi uczniowie zajęli  II miejsce;
  • 11. 03.14 –  Sochocin, 20.03.14 -  Baboszewo, 26.03.14 - Czerwińsk  - odbyły się  Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców  Gimnazjum. W każdej miejscowości został rozegrany turniej piłki  ręcznej,  który dla naszych uczniów zakończył się zajęciem III miejsca.
  • 12.03. 14 - Baboszewo, 19.03.14 -  Czerwińsk, 27.03.14  Sochocin odbyły się  Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt  Gimnazjum. W każdej miejscowości został rozegrany turniej piłki  ręcznej,  który dla naszych zawodniczek  zakończył się zajęciem II miejsca;
  • 28.03.14  Czerwińsk, Sochocin, Baboszewo odbyły się  Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt  Szkoły Podstawowej. W każdej miejscowości został rozegrany turniej piłki  ręcznej,  nasze uczennice zdobyły Mistrzostwo powiatu. 2.04.14 w Ciechanowie  dziewczęta naszej szkoły reprezentowały powiat płoński na Mistrzostwach Rejonu w Piłce Ręcznej. W tym turnieju ponownie wywalczyły I miejsce i zakwalifikowały się do Igrzysk Mazowsza. W igrzyskach, które odbyły się w czerwcu we Węgrowie zajęły VI miejsce.
  • 16.04.2014  - w  Płońsku rozegrano  Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych  Dziewcząt i Chłopców. Zarówno dziewczęta  i chłopcy  naszej szkoły zajęli  III miejsce

8 kwietnia 2014 roku zespół nauczycieli wychowania fizycznego włączył się w przygotowanie dnia zdrowia i bezpieczeństwa, przebiegającego po hasłem „Żyj zdrowo i Bezpiecznie”. Zaprezentowano układ Ćwiczeń kształtujących przy muzyce, do wykonania którego zaangażowano uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Prócz tego nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz przygotowali rowerowy tor przeszkód.24 maja w ramach obchodów Gminnego Dnia Dziecka zespół nauczycieli wychowania fizycznego przygotował konkurencje sportowe dla uczniów ze szkół z terenu gminy.

25 maja 2014 roku w Kucharach Królewskich odbył się dzień otwarty Nadleśnictwa Płońsk zatytułowany „Kwitnące ogrody. W programie imprezy znalazły się: konkursy, turnieje, pokazy, zwiedzanie ogrodów szkółki leśnej. Nauczyciele wychowania fizycznego byli odpowiedzialni za przygotowanie i przeprowadzenie konkursów sprawnościowych.Podczas drugiego semestru roku szkolnego 2014 odbyły się międzyklasowe turnieje piłki ręcznej i nożnej, które pozwoliły wyróżnić najlepsze klasy w tych dyscyplinach i wyłonić reprezentantów szkoły na zawody sportowe.