SPORTOWE WAKACJE 2013

02.08.2013

Obóz „Sportowe Wakacje 2013” w Sochocinie odbył się w dniach 20.07.- 02.08.2013 roku. Uczestnikami obozu była młodzież urodzona w latach 2001– 2002. Ogółem uczestniczyło 7 grup szkoleniowych:

● UKS KORAB OSiR Staszów dziewczęta – opiekun Janusz Świętoń

● UKS KORAB OSiR Staszów chłopcy – opiekun Grzegorz Kwasek

● UKS 49 Białystok chłopcy – opiekun Piotr Dąbrowski

● KS GWARDIA Opole chłopcy – opiekun Elżbieta Szarek

● UKS Start Pietrowice Wielkie dziewczęta – opiekun Marek Kępa

● UKS OLSZTYNIAK Olsztyn chłopcy – opiekun Ewa Walczak

● KPR SZCZYPIORNIAK Oława dziewczęta – opiekun Wojciech Pieńczewski

Kierownikiem Wyszkolenia był pan Stanisław Majorek – trener drużyny olimpijskiej z Montrealu z 1976 roku, zaś kierownikiem obozu pani Izabela Gajewska. W czasie trwania obozu opiekę medyczną sprawowała pani dr Grażyna Lejkowska. Stałą, całodobową opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka pani Maria Grabowicz.

Na podkreślenie zasługuje postawa opiekunów drużyn, którzy z dużą odpowiedzialnością wykonywali zadania wychowawcze i opiekuńcze. Codziennie uczestnicy obozu odbywali po 2 zajęcia treningowe w hali sportowej przystosowanej do gry w piłkę ręczną oraz w terenie otwartym (w lesie) lub na boisku tartanowym. Wszystkie zadania szkoleniowe były realizowane pod czujną opieką kierownika wyszkolenia pana Stanisława Majorka.

Wszyscy uczestnicy dwukrotnie korzystali z basenu w Płońsku. W czasie trwania obozu odbyły się dwie wycieczki jednodniowe do Warszawy. Uczestnicy zwiedzili Centrum Edukacji Olimpijskiej, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących historii sportu oraz zwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki. Następnie młodzież odwiedziła nową siedzibę Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Siedzibę Związku Piłki Ręcznej w Polsce w Warszawie odwiedziła grupa ponad 50 dzieci, które biorą udział w obozie „Sportowe Wakacje Sochocin 2013”. Młodzi adepci szczypiorniaka zwiedzili biuro Związku, obejrzeli film zachęcający do trenowania piłki ręcznej, nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i upominków. Dzieci i ich opiekunów, w tym także legendarnego trenera Stanisława Majorka, powitał Jerzy Noszczak, doradca Zarządu ZPRP ds. szkoleniowych. - Pamiętajcie, że na podobnych obozach zaczynali m.in. Karol Bielecki. Krzysztof Lijewski, Grzegorz Tkaczyk, trenowali na tej samej sochocińskiej hali, co dzisiaj wy. Związek z najmłodszym pokoleniem, uprawiającym piłkę ręczną, wiąże duże nadzieje. W tym roku obchodzimy 95-lecie polskiej piłki ręcznej - podkreślił były szkoleniowiec reprezentacji Polski kobiet. Goście zostali zachęcani do złożenia w sierpniu wizyty, w Trójmieście, aby dopingować polskie juniorki, grające w mistrzostwach Europy. Kto nie będzie mógł w tym czasie odwiedzić Gdańska i Gdyni, ten będzie mógł oglądać  mecze „na żywo” za pośrednictwem Internetu. Na zakończenie spotkania młodzi szczypiorniści otrzymali pamiątkowe zestawy związkowych upominków, m.in. smycze, płyty DVD o tematyce piłki ręcznej, oraz egzemplarze miesięcznika „Handball Polska”. Już w środę na Puławską 300 zawita kolejna grupa młodzieży z Sochocina! (informacje pochodzą ze strony Zwiazku Piłki Ręcznej w Polsce)

W drugiej części wycieczki uczestnicy zwiedzili Stare Miasto. Ponadto uczestnicy obozu zwiedzili Izbę Guzikarstwa w Sochocinie oraz odbywali piesze wycieczki po najbliższej okolicy. Wszyscy uczestnicy obozu – dzieci i trenerzy podczas uroczystości zakończenia obozu otrzymali pamiątkowe koszulki sportowe oraz dyplomy dla każdego dziecka, zespołu i trenera.

Młodzież uczestnicząca w obozie „Sportowe Wakacje 2013” w Sochocinie odznaczała się wysoką kulturą osobistą, zaangażowaniem w zajęciach oraz wysokim poziomem dbałości o mienie szkoły.