SPORTOWCY NA MEDAL

16.03.2017

W dniu 01 marca 2017 r. drużyna chłopców z Gimnazjum w Sochocinie zdobyła Mistrzostwo Powiatu Płońskiego w Piłce Ręcznej, awansując tym samym do półfinału Igrzysk Mazowsza. Zawody te odbyły się w dniu 06.03.2017r w Regiminie.  Zespół w składzie: Łukasz Smardzewski, Kacper Popin, Damian Śmigrodzki, Mateusz Żulewski, Adam Szcześniak, Michał Żółtański, Adrian Morawski, Paweł Biliński, Hubert Kopczyński, Bartosz Gaładyn i Bartosz Szcześniak zdobyli srebrny medal.

Nasi uczniowie pokonali Gimnazjum nr 4 Ciechanów, Gimnazjum Wiśniewo, Gimnazjum Bieżuń ulegając tylko gospodarzom turnieju gimnazjum Regimin, które uzyskało awans do XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

O Mistrzostwo Powiatu Płońskiego w piłce ręcznej dnia 02 marca 2017 r. rywalizowały dziewczęta ze Szkół Podstawowych. W turnieju udział brały: Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku, Szkoła Podstawowa z Czerwińska, Szkoła Podstawowa z Baboszewa i Szkoła Podstawowa z Sochocina. Dziewczęta wygrały zdecydowanie  wszystkie swoje mecze zdobywając Mistrzostwo Powiatu Płońskiego a zarazem uzyskały awans do Półfinałów Mistrzostw Mazowsza. Zawody półfinałowe rozegrane zostały 7 marca w Mławie. Tam nasze zawodniczki zdobyły brązowy medal wygrywając z: SP Regimin, SP Winnica i przegrywając z SP 6 Mława i SP 7 Mława.  Dziewczęta, które reprezentowały naszą szkołę to głównie uczennice klas piątych.

Rokuje to na przyszłość, ponieważ w następnym roku będą rywalizowały w tej samej kategorii (V, VI klasy). Brązowe Medalistki: Wiktoria Borowska, Angelika Szulc, Maja Kruszewska, Dominika Przybysz, Justyna Oporska, Dobrosława Szcześniak, Klaudia Osiej, Zuzanna Pociopa, Karolina Banasiak, Julia Gerkowska, Anna Kopeć, Maria Włodarska, Zofia Jankiewicz, Zuzanna Wojciechowska, Marta Szczepańska, Zofia Mączyńska.

Największy sukces jednak odniosły dziewczęta z naszego Gimnazjum. Najpierw 03 marca w Baboszewie zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu Płońskiego odnosząc zdecydowane zwycięstwa nad drużynami: Gimnazjum nr 1 Płońsk, Gimnazjum Baboszewo, Gimnazjum Czerwińsk i Gimnazjum nr 2 Płońsk. O naszej przewadze świadczy fakt, że w turnieju rzuciły 134 bramki tracąc tylko 24. Dziewczęta wywalczyły awans do Półfinałów Igrzysk Mazowsza.

9 marca, w Regiminie nasze reprezentantki przystąpiły do wali o awans do Igrzysk Mazowsza. W turnieju wzięło udział pięć zespołów: Gimnazjum Regimin, Gimnazjum Sochocin, Gimnazjum nr 4 Mława, Gimnazjum Gzy i Gimnazjum Gąsocin.

Turniej zakończył się ogromnym sukcesem Sochocinianek, które po wygraniu wszystkich meczów zdobyły złoty medal i uzyskały awans do XIX MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

Drużyna złotych medalistek: Julia Jarczewska, Sylwia Nowakowska, Marta Kujawska, Natalia Kopczyńska, Natalia Koziatek, Beata Sawicka, Wiktoria Banasiak, Marta Gilewska, Natalia Liberadzka, Paulina Jasińska, Lidia Święcka, Julia Delura, Weronika Jankiewicz, Aleksandra Gajewska, Aleksandra Cendrowska, Angelika Grabowska.

XIX MAZOWIECKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ odbędą się w dniach 12 – 14 maja 2017 r. w Sochocinie. Udział w Igrzyskach weźmie osiem najlepszych drużyn szkół gimnazjalnych z Województwa Mazowieckiego.