Ponowny sukces – Sochocinianki Mistrzyniami Rejonu

23.03.2015

12.03.2015  w hali sportowej naszej szkoły zostały rozegrane  Mistrzostwa Rejonu w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Do Mistrzostw przystąpiły następujące drużyny: SP Sochocin, SP 2 Płońsk, SP 4 Ciechanów, SP 4  Mława, SP Bieżuń. Zespóły rywalizowały w dwóch grupach. Nasza drużyna weszła do grupy z SP Bieżuń i SP 4 Ciechanów. Dziewczęta naszej szkoły zajmując  w grupie pierwsze miejsce  pokonując Bieżuń 6:5 oraz Ciechanów 10:3  awansowały do półfinału.

Tam zmierzyły się z Szkołą Podstawową nr 2 z Płońska wygrywając 9:2. W finale naszym zawodniczkom ponownie przyszło zmierzyć się z Bieżuniem i  tak jak w pierwszym meczu pokonały swoje rywalki 7:3 zdobywając Mistrzostwo Rejonu w Piłce Ręcznej. Tym samym awansowały do Igrzysk Mazowsza w tej Dyscyplinie. Naszą szkołę reprezentowały: Jankiewicz Weronika, Nowakowska Sylwia, Cendrowska Aleksandra, Gawkowska Gabriela, Gilewska Marta, Jasińska Paulina, Kopczyńska Natalia, Siwek Marta, Delura Julia, Śmigrodzka Kamila, Młudzikowska Paulina, Gilewska Magda. Nadmienić należy, iż dziewczęta ze Szkoły podstawowej w Sochocinie utrzymały ubiegłorzny tytuł Mistrzyń Rejonu.