SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

19.03.2019

15 marca 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie członków Klubu Wolontariatu z dietetykiem klinicznym- panią Magdą Stefaniak. Uczniowie klas IV-VIII oraz III klas gimnazjum, działający w klubie, z zainteresowaniem słuchali prelekcji pani dietetyk. Dzieci dowiedziały się, jak prowadzić zdrowy styl życia, by jak najlepiej  zainwestować we własną przyszłość. Błędy żywieniowe, które popełniamy (z niewiedzy czy łakomstwa) w dużym stopniu mogą przyczynić się do powstania otyłości, a w konsekwencji groźnych dla zdrowia i życia chorób tj. cukrzyca, nadciśnienie, choroba Hashimoto, rak trzustki i inne. Pani Magda uświadomiła zebranym, jakie ilości cukru znajdują się, między innymi, w ulubionej coli, w batonikach, słodkich łakociach. Wspólnie z prowadzącą uczniowie opracowali propozycje zdrowych przekąsek do szkoły. Temat  spotkania sprowokował naszą młodzież do zadawania specjaliście trafnych, ciekawych, dociekliwych pytań. Żadne nie zostało bez odpowiedzi. Klubowicze-przedstawiciele wszystkich klas zostali zobligowani, przez organizatora tego wydarzenia, do przeprowadzenia pogadanek w swoich klasach na godzinach wychowawczych na temat zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia.