KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

02.06.2019

W środę 29 maja odbyła się IX edycja Międzyklasowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Znasz-li ten kraj?” zorganizowanego przez Zespół Humanistyczny. Do potyczek przystąpili uczniowie z klas VII, VIII i III gimnazjum, wyłonieni po wcześniejszym teście wiedzy na poziomie klas. W tym roku o puchar mistrza wiedzy historycznej walczyli: ze szkoły podstawowej Zofia Mączyńska z kl. VIIa, Zofia Jankiewicz z kl. VIIb, Szymon Kamaszewski z kl. VIIIa, Alan Antoniak z kl. VIIIb, z gimnazjum  Julia Skwarska z kl. IIIA, Weronika Zielińska z kl. IIIB, Joanna Kochanowska z kl. IIIB.

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie pisali mini test, który liczył 20 zadań, a dotyczył wiedzy od czasów pierwszego rozbioru Polski do czasów współczesnych. W drugiej turze wykonywali trzy zadania, w których między innymi wyjaśniali skróty historyczne, podawali daty i zarys historyczny do wydarzeń. W trzeciej części rywalizowała czwórka uczestników, która uzyskała we wcześniejszych zadaniach najwięcej poprawnych odpowiedzi. Ostanie zadanie dotyczyło dokonania analizy SWOT udziału Polski w UE.

Mistrzem wiedzy historycznej IX edycji konkursu historycznego „Znasz-li ten kraj?”, tak  jak w ubiegłym roku, został Alan Antoniak z kl.VIIIb.  Miejsce II zajęła Julia Skwarska z klasy IIIA gimnazjum, zaś miejsce III Szymon Kamaszewski z kl.VIIIa. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowaniami za udział w konkursie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.